Saç Örgüsü.png

SAÇ ÖRGÜSÜ

Laetitia Colombani

 *9 Ödül
*40 Dile Çeviri
* 1 milyon Satış Rakamı
İndirimli fiyatlarla satın almak için tıklayın.
👇🏼
kidega_edited.jpg

Üç kadın. Üç hayat. Üç kıta…

Tek bir talep: özgürlük!

 

İtalya. Giulia, babasının atölyesinde çalışan genç bir kadın. Babasının geçirdiği kaza sonrası nesillerdir faaliyet gösteren, aile yadigârı o atölye ile ilgili bir gerçekle karşı karşıya kalıyor. Giulia’nın iki seçeneği var: Ya içinde sıkıştığı koşullardan kurtulmanın yolunu bulacak ya da orada boğulacak.

 

Kanada. Başarılı ve tanınmış Avukat Sarah, çalıştığı hukuk bürosunda uğruna ömrünü harcadığı terfinin arifesinde bir şey fark ediyor: bir hastalık. Tüm kariyer planları alt üst olmak üzere.

 

Hindistan. Smita, kast sisteminin en alt tabakası olan “Dalit”lerden biri. Tek bir hayali var: Kızını, içinde bulundukları yoksul ve acınacak hayat koşullarından kurtarıp okula gönderebilmek. 

 

 

Birbirlerinden habersiz ve ayrı dünyalarda yaşayan Giulia, Sarah ve Smita’nın hikâyesi bu. Kapağını açacağınız bu kitapla önünüze serilecek olan; birbirlerine ne kadar yürekten ve eşsiz bağlarla bağlı olduklarını bilmeden, kaderlerine razı olmayıp savaşmaya karar veren üç kadının umut ve dayanışmayla dokudukları hayatları.

 

 ***

 

“Kitabın kapağını kapattıktan sonra bile kopamayacağınız canlılıkta karakterlerin olduğu gerçek bir evrensel roman.” – Ambo Anthos 

 

“‘Hayır’ deme gücünü keşfeden üç kadının eşsiz hikâyesi.” – Elle

 

“Saç Örgüsü, içerisinde her şeyi barındırıyor: karakter, çaresizlik, azim, mücadele…” – La Grande Librai

-BAZI OKUR YORUMLARI-

  • Yine enfes bir kitap bitirdim. Elime aldığımda bu kadar seveceğimi asla düşünmemiştim. Üç farklı ülke, üç farklı kadın. Bu üç kadını ortak bir paydada buluşturan şey ise yaşam mücadelesi ve şartlar ne kadar zorlu olsa da vazgeçmeden inandıkları yolda emin adımlarla ilerlemeleri. Üç kadının da hayat hikayeleri ayrı ayrı anlatılıyor kitapta. Mücadele ettikleri durumlar, olaylar, şartlar çok farklı. Ancak okurken sanki aralarında hep bir bağ varmış gibi hissediyorsunuz. Onlar için çizilmiş olan sınırlara bağlı kalmadan verdikleri mücadeleler inanılmaz etkileyici. Okuyacak olanların seveceğine eminim... (1000 Kitap - Öznur Karataş)

  • Yazar toplumsal sınıf, iş, gelenekler, kültür ve coğrafya ile geniş ölçüde ayrılan üç farklı kadının yaşamını ve duygu durumlarını anlatmış. Hepsinin duygusal ve savaşçı bir hikâyesi var. Çaresizlik içinde bulunan ama umudunu kaybetmeyen kadınların hikâyesi... Kadınların azmine hayran kalarak, severek okudum kitabı. (1000 Kitap - Nergis İnce)

  • Şu zamanlarda okunabilecek en güzel kitaplardan biriyle karşınızdayım. Zorluklarla mücadele etmenin hatta savaşmanın en güzel hikâyesini bu romanda bulabilirsiniz. Beni biraz silkeledi açıkçası... Kitap 3 farklı hikayeden oluşuyor, parça parça paralel bir şekilde, Hindistan'dan Sicilya'ya, Sicilya'dan Kanada'ya ve hoop tekrar Hindistan'dasınız... Sonra bir bakıyorsunuz aslında bu  Dünya'nın merkezi... Bu yüzden inanılmaz keyif vericiydi benim için... Üç kadının kaderine boyun eğmeyişini, ayrımcılığa karşı verdikleri savaşı, baş kaldırışı keyifle okudum. Okurken "ben olsaydım yapabilir miydim?" diye çok düşündüm. Kadının gücü başkadır hep söylerim, herkesin kendinden bir parça bulabileceği bu kitabı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum sizlere. #okuyun #okutun. (1000 Kitap - Bir Sayfa Seç)