Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü
Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü
Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü

Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü

Çevirmen : Gülşah Ercenk
Editör : Hevdan Sönmez
Sayfa Sayısı : 304
 
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü

"Büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımızda hikâyenin sonuna gelip gelmediğimizi bilmiyoruz. Oysa bu elbette büyük bir maceranın da başlangıcı olabilir." -Pema Chödrön

“Herkesin sahip olmak istediği şeylere sahibim ama hayatımdan memnun değilim, sence bu nasıl mümkün oluyor?”

​“Eskiden ben de öyleydim: İstediğim her şeyi satın alma gücüm vardı, hayatım duygusal anlamda tatmin ediciydi ve sağlıklıydım. Ama bütün bunlara rağmen bir şeylerin yolunda gitmediğini hissediyordum. Ne olduğunu tam olarak bilemesem de kendimi bu dünyaya ait hissetmiyordum. Bu genel kasvet hâli beni rahatsız ediyordu. Özümü bulamıyordum.”

​“Tıpkı benim gibi! Ben de aynı şeyleri hissediyorum. Mutluluklarım kısa sürüyor, bir şey yolunda gitmediğinde veya biriyle ters düştüğümde hemen mutsuz oluyorum, sürekli gergin hissediyorum… Ben de senin gibi değişmeyi çok isterdim. Ama nasıl?”

***

Maëlle her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan, yoğun tempoda koşturmaktan kendi mutluluğunu önceliği yapmayı unutmuş, Parisli mutsuz bir kadındır. En yakın arkadaşı Romane ile buluştuğunda öğrendiği gerçek sonucunda bir seçim yapmak zorunda kalır ve ondan istenen uzun, zorlu bir yolculuğa çıkar. Böylece mutluluğa giden hikâyesi de başlamış olur. Tam da Tolstoy’un dediği gibi, “Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya biri bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.”


​"Ruhunuzu besleyecek ve hatta hayatınızı kurtaracak bir hikâye!"  -Christine Michaud

-BAZI OKUR YORUMLARI-

  • Şimdiye kadar okuduğum, bakış açımı bu kadar ani ve keskin şekilde değiştiren ilk kitap olduğunu söylesem yalan olmaz sanırım. Özellikle öfkelendiğimde kontrolden çıkan biri olarak kendi içime bakmama neden oldu bu kitap. İsmi ilgimi çektiği için başlamıştım bu kitaba ve gerçekten hayattan beklentimi, yüreğimi bu kadar etkileyeceğini beklememiştim. Kitapta kendinizden öyle parçalar buluyorsunuz ki tüyleriniz diken diken oluyor. (1000 Kitap Sitesi - İrem)
  • Kitabı bitirmedim, ortalarındayım ve inanılmaz sürükleyici. Hayata bakışınızı güzel bir hikâyeyle sıkmadan değiştirebilecek bir kitap. Yazarın diğer kitaplarını da alacağım. (Trendyol - M*** E***)
  • Kesinlikle başucu kitabı olmaya hakkı olan bir kitap. O kadar çok dipnot çıkıyor ki hepsi anlam içeriyor. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap. Arkadaşlarımıza, kendimize olan kızgınlıklarımızın; öfkelerimizin temel sebebinin egomuzu yönetememek olduğunu anlatıyor. Kitap bizleri Nepal Himalaya Dağlarına uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Aslında kişisel gelişim kitabı ve bunu harika bir şekilde hikâyeleştirerek veriyor. Kitapta kendinizden bir parça bulacağınızdan eminim, okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. (1000 Kitap Sitesi - Çiğdem)
  • Çok güzel bir kitap yorumuyla geldim arkadaşlar, heyecandan ne yazacağımı bilemeyebilirim. Arkadaşına yardım etmek için fedakârlık yapan Maëlle'nin yaptığı yolculukla başlıyor kitabımız. Bu yolculuk sırasında Maëlle'nin ön yargılarıyla savaşını, yeni doğrular inşa etmesini, gerçekleri ve bütünlüğü hissetmesini izliyoruz. Resmen izliyoruz ve kitabın sonu hiç tahmin etmediğimiz bir şekilde bitiyor. Kişisel gelişim romanı. Şayet ben kişisel gelişim okumayı pek sevmem, fakat bu eserde kimse size akıl vermiyor, kimse klasik sözler söylemiyor, bambaşka bir pencere aralanıyor kalbinize. O kadar akıcı, olaylar o kadar birbirini güzelce seyrediyor ki her sayfada merakınız artıyor. Kitabı okuyamadığım anlarda zaman hemen geçsin ve devam edeyim istedim. Kısacası beni çok etkiledi; kalbime, aklıma, hayatıma dokundu. Şiddetle tavsiye ediyorum, muhakkak okumalısınız. 10 sayfa civarı bilim çok anlatılmış, o arada bitse de hikâyeye dönsem dedim o kadar :) Gerisi M Ü K E M M E L D İ... (1000 Kitap Sitesi - Bir Sayfa Seç)

  • Çok güzel, farkındalığı artıran bir kitap, kesinlikle tavsiye ediyorum. (Trenyol - E*** Ö***)

  • Kitapçıda tesadüfen gezerken dikkatimi çeken kitap düşünce yapımı değiştirdi! Yazarı ve kitabı daha önce duymamıştım. Kitapçıda gezinirken kapağı ve ismi dikkatimi çekti. Çok bir beklentim yoktu ve almak istedim. Ama uzun zamandır okuduğum en iyi kişisel gelişim/romanlardan. (1000 Kitap Sitesi - Yağmur)

  • Okurken ben de bir yolculuğa çıktım. O kadar güzeldi ki tarif ettiği manzarayı ben de gördüm. İçinde bulunduğumuz çağın içerisinde zaman hızla akıp giderken fark edemediğimiz güzellikleri gösteriyor bize. Tüm duyguları hissederek okuduğum bir başucu kitabı olacak. Sanırım Nepal de gitmek istediğim yerlere eklenecek.(1000 Kitap Sitesi - Hilal)Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.