Bitir .png

BİTİR

Jon Acuff

 *New York Times Bestseller
*Amazon puanı: 4.8/5 
İndirimli fiyatlarla
satın almak  için tıklayın.
👇🏼
kidega_edited.jpg

“Başlamakla ilgili bir sorunum yok, milyonlarca şeye başladım ama hiçbirini bitiremedim. Neden bitiremiyorum?” 

 

Diyet yapmak, bir enstrüman çalmak, borçlarınızı ödemek, bir hobi edinmek veya işletmenizi geliştirmek… Hedefiniz her ne olursa olsun, doğru prensipleri izleyerek çok daha başarılı olmanız mümkün.

 

Araştırmalara göre, yeni yıla girerken alınan kararların yüzde 92'si başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunun ardındaki en büyük ve en sinsi neden, tembellik değil mükemmeliyetçiliktir. Hepimiz kendimizin en acımasız eleştirmeniyiz ve mükemmel olmayacağını düşünüyorsak hiç yapmamayı tercih ediyoruz. Bu nedenle, iyi bir başlangıç yapmış bile olsak, sonuçların istediğimiz gibi olmayacağını düşünmeye başladığımız anda daha fazla ilerlemekten vazgeçiyoruz.

 

Bu kitaptaki stratejiler bugüne kadar okuduklarınızla örtüşmeyebilir. Ancak bir üniversite araştırmacısının yüzlerce katılımcıyla yaptığı çalışmalara dayanıyorlar. Siz de artık kronik bir başlayıcı olmaktan bıktıysanız ve tutarlı bir sonlandırıcı olmak istiyorsanız, iki seçeneğiniz var: Ya kendinizle kavga edip daha fazla çabalamaya devam edersiniz ya da bu kitaptaki prensipleri uygulayarak hedeflerini tamamlayabilen o yüzde 8’e katılırsınız.

 

***

 

« Jon Acuff bitiş çizgisine gidebilmeniz için işe yarar, ilham verici ve kusursuz bir yol haritası sunuyor. Bitir şimdiden bir klasik!”

-Brad Lomenick, H3 Leadership kitabının yazarı

-BAZI OKUR YORUMLARI- 

 

  • Bitiremedikleriniz için üzülmeden tekrar düşünün. Motivasyon ve planlama ile ilgili okuduğum en sade ve akılda kalan kitap. Kişisel gelişimde favorilerimden olmuştur. Motivasyon için pozitif bir bakış açısıyla ve realiteden uzaklaşmadan taktiklerini adım adım, eğlenceli bir dille sunuyor. (1000 Kitap -Tuğba Irmak)

  • Kitap bana özellikle yalnız olmadığımı düşündürdüğü için güzeldi. Bir şeylere başlayıp bitiremediğim her şey için kafamda kendimle tartışmalarımı bir tek ben yaşamıyordum. Mükemmeliyetçilik elimi kolumu bağlamıştı. Elimizde birkaç taktik ve bolca motivasyon ile kapatıyoruz kitabı. (1000 Kitap - Ebru Vatanseven)